________

Kristýnka žila normální život dítěte a omezovali jsme ji jen v případě fyzické námahy. Chodila do školy, na kroužky, jezdila s námi na výlety. Bohužel, jelikož byla náchylná na jakýkoliv bacil, často stonala. Jen v tomhle roce musela být čtyřikrát hospitalizována v nemocnici. Měřila 127 cm a vážila 26kg.

 

   Hrálo se:

1 DILEMMA - Nelly featuring Kelly Rowland
2 LOSE YOURSELF - Eminem
3 FOOLISH - Ashanti

Hlavními událostmi tohoto roku byly:

Kristýnka 16.1.2002 LZ
propuštěna z PEL.nemocnice
Kristýnka 24.1.2002 LZ
denzitometrie
EU 1.3.2002 Euro
Skočila měna 12 zemí, začalo platit euro.
ČR 20. dubna

Vlastimil Brodský, český herec (* 15. prosinec 1920)
Praha 24.4. Stř

Večer mi někdo chtěl ukrást Formana, naštěstí na důmyslné odpojení baterie nepřišel.
Kristýnka 25.4. 2002Čtvr Karlštejn
Udělalo se pěkně, tak jsem jel s Kristýnkou po kontrole v Motole na Karlštejn. Hezky jsem vyjel s autem až nahoru. Museli jsme čekat asi hodinu než na nás přišla řada. Naše skupina byla malá. Do Křížové kaple jsme se nedostali, protože byla otevřena jen v sezoně. Na zpáteční cestě jsme zkolaudovali Veletům Rexe.


Pelhřimov 30.4. út Rynárecký pohádkový les
Ve čtvrt na sedm jsme tradičně zaparkovali před hospodou v Rynárci. Měli jsme vstupenku 176. Ze začátku bylo dračí doupě a drak s letlampou v hubě strašil děti. Až na kopec bylo velké procesí. Ze stanovišť zde byly Vochomůrka s Křemílkem, čerti, čarodějnice,dědek s řepou. Letos ovšem nebyli tradiční indiáni. Před stanem s pivem nám drželi flek Marcel s Ježkovými , takže jsem si i sedli. Kolem deváté bylo už na vrchu těsno. Jeli jsme se proto podívat na Stráž. Auta jsme nechali na Rendlíku. Proti nám šlo hodně lidí, takže u ohně bylo volno. Vál čerstvý vítr, takže byla zima.
Pelhřimov 1.5. Stř. Blaník
Ráno hlásili 26 st.Vyrazili jsme s Marcelem do Košetic, kde jsme nabrali Toma a Zuzku a vyrazili na Blaník. Šli jsme po červené 4 km. Nahoře bylo poměrně hodně lidí, čekali jsme na lístky půl hodiny. Po obhlídce krajiny jsme si dali pivo, vyměnili jsme si s Marcelem klíče od aut a pokračovali dál. Sraz jsme si dali v Načeradci na náměstí. Vlezli jsme do hospody, kde jsme si dali guláš. Nazpátek jsme se ještě stavili v Košeticích.


Pelhřimov 4.5. So Sud na staré chatě
Od rána je pěkné počasí. dojel jsme k Ryšánkovi pro objednaný sud. Sud a 8 kila masa jsme do večera zvládli. Odpoledne jsem dojel s dětmi do Lešova na zmrzku. Erni dělal dětem píšťalky. Večer jsem vyrazil s dětmi a lampiony kousek za lom. Na to, že hlásili ošklivé počasí akce proběhla v pohodě.
Pelhřimov 8.5. Malý Blaník
Po obědě jsme vyjeli na Malý Blaník. Šli jsme asi 2km ke zřícenině, v níž uprostřed rostl památný smrk. Zjistil jsem, že mám rozbitý kryt u foťáku. Vrátili jsme se k autu a pokračovali na zříceninu Šelmberk. Vyšplhali jsme na kopec ale věž byla zavřená. Celý den foukal vítr, ale bylo teplo.
Kristýnka 10.5.2002 LZ
kontrola
Pelhřimov 10-12.5. Hnátnice
10.5.2002 Po obědě jsme vyrazili do Hnátnice. Hlásili na víkend špatné počasí a nakonec bylo hezky. Přijeli mý spolužáci a do tří se hrálo na kytary a popíjelo nikaragujský rum.
11.5.2002 Po obědě jsme vyrazili na Žampach. Zrovna zde byl organizován nějaký pochod, takže hospoda byla plná. Přesunuli jsme se k Pstroužkovi na Budvar. Večer se pekla kuřata. Spát se šlo po jedné.
12.5.2002 Po obědě se vyrazilo domů. Cestou jsem se stavili u Lídy v Bystřici. Když jsem vlezl na dvůr, tak mě sice okřikla co tam pohledávám, ale nakonec mě poznala. Po kafi jsme jeli domů. Bylo stále vedro. V jedné zatáčce se nám Toffík poblil.

Pelhřimov 17.-19.5. 2002 Chalupa

17.5. 2002 Pá Odpoledne jsme vyrazili na chalupu k našim. V Pelhřimově byl na silnici zmatek, jelikož se nějaký kamion vyboural v zatáčce do baráku a usmrtil dva chodce. Na chalupě byla zakoupena Plzeň.
18.5.2002 So Kopal jsem základy pro nová vrata. Odpoledne jsem se jel projet na kole. Večer jsem hrál s Kristýnku šipky.
19.5.2002 Ne Ráno jsem hrál s Kristýnou bandmington ale moc nám to nešlo. Jelikož se zhoršilo počasí, po obědě jsme jeli domů.
Kristýnka 30.5.2002 LZ
trvá těžší obstruktivní porucha ventilace
ČR 10. června

Byl zahájen zkušební provoz prvního bloku Jaderné elektrárny Temelín
ČR 14. června a 15. června

Pproběhly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
ČR 12. července

Byl Vladimír Špidla jmenován předsedou vlády
ČR 12. srpna

Začaly katastrofální povodně v Čechách a na jižní Moravě, na mnoha místech byla překročena úroveň stoleté vody. V jižních Čechách byla menší povodeň již 8. srpna. Stav ohrožení byl odvolán až 18. srpna.
Pelhřimov 6. - 13.7. Jenišov na Lipně

Pelhřimov 19.-28.7. Hnátnice
Pelhřimov 2.8. Pá Roštejn
Byla u nás Lída , tak jsme ji vytáhli odpoledne na Roštejn.
Pelhřimov 11.8. Ne Na kole do Sázavy
Od poledne začalo pršet, když přestalo vyjeli jsme s Marcelem a Mončou do Sázavy na kole. Zdrželi jsme se v Sázavě, tak nás nazpět opět zastihnul déšť.

ČR 12.8. Po
Že déšť, který začal nevinně v neděli přeroste v stoletou vodu, která vyplaví i Prahu , nečekal snad nikdo.
Pelhřimov 16. -25.8. Hnátnice po druhé
ČR 13. září

Felix Holzmann,český komik a bavič (* 8. července 1921)
Pelhřimov 10.9.2002
Sud u Velety


Pelhřimov 5.10. So Pouštění draka
Vyšli jsme si s Ernestem pouštět za penáč draky. Po příchodu na místo, zjistil Ernest, že nemá provázek. Já jsem zase ztratil otvírák na konzervy, který jsem zavěsil na ocas draka. Po úspěšném startu draka jsem ho předal Kristýně a drak byl za chvilku na stromě. Honzik při jeho sundavání málem spadnul za stromu. Po opravách draka už pak lítal bez problémů.
Pelhřimov 6.10. Ne Mlýn Svépravice
Po desáté jsme vyrazili na mlýn Aleny do Svépravic, kde se konal druhý ročník pochodu po mlýnech. Počasí bylo hnusné, moc se nás nesešlo. Došli jsme ke Kojčicům, tam jsme se obrátili. Pršelo jen lehce. Alčin známý dělal vodníka. Zbytek dne jsme se poflakovali po okolí mlýna.
Kristýnka Motol 14.-16.10.hospitalizace
Kristýnka Motol 4.-15.11. hospitalizace
intubace a ventilace

ČR 31. prosince

V České republice přestaly existovat okresní úřady, jejichž pravomoc přešla od 1. ledna 2003 na obce s rozšířenou působností

USA 31. prosince

Microsoft ukončil podporu Windows 95.

 

 


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

056558
DnesDnes6
VčeraVčera30
Tento víkendTento víkend36
Tento měsícTento měsíc590
CelkemCelkem56558