________

V roce 2000 už měla Kristýnka dobrou funkci plic a srdce. Měřila 121 cm a vážila 23 kg. V květnu jsme jeli na kontrolu do Vídně. Byly jí zvýšeny dávky Sandima a na přelomu června a července podstoupila imunopresivní terapii. Pak následovala kontrolní plicní biopsie. Z ní byla zjištěna akutní rejekce. Konec roku byl zakončen středně těžkou potransplantační obstrukcí a mírnou poruchou růstu. Jinak byla Kristýnka, co se týče výkonnosti docela v pořádku, i když byla na výletech pomalejší.

  Hrálo se:

1 MARIA MARIA ..... Santana feat. The Product G & B
2 MUSIC ..... Madonna
3 INDEPENDENT WOMEN (PART 1) ..... Destiny's Child

Hlavními událostmi tohoto roku byly:

ČR 1. ledna

Začalo fungovat 14 nových samosprávných krajů.
Kristýnka 25.1.2000 LZ
Dobrá funkce plic i srdce
ČR 1. března

Komerční spuštění třetího mobilního operátora Oskar od Českého Mobilu (dnešní Vodafone Czech Republic).
Kristýnka 9.3.2000 LZ
plíce se zvětšují, mírná obstrukce perif.dých.cest

Kristýnka 18.4.2000 LZ
normální srdeční anatomie a funkce
Pelhřimov 20.4. Čtv Návštěva Telče
Bylo pěkné počasí 24st. Ještě před 14 dny jsme na Křemešníku bobovali. Vzal jsem
si dva dny dovolené a vyrazili jsme do Telče. V hospodě v Telči jsme si dali smažáka s hranolkami, který mi ležel v žaludku ještě večer. Na zámku byla zpřístupněna jen hodinová prohlídka sálů. Obešli jsme proto náměstí a vydali se k Roštejnu. Bylo zavřeno. Pokračovali jsme do ZOO v Jihlavě. Byla liduprázdná. Honzik si koupil bublifuk a Kristýna lakota si vzpomenula na nějakou koupi až když bylo zavřeno. Do Pelhřimova jsme s autem docukali, protože i když bylo v opravě, tak stále blbnulo. Když jsem ho prodával , zjistil jsem pak, že mi v servisu nedali odlučovač vody nazpátek.
Pelhřimov 21.4. Pá Křemešník
Pěkný den, do oběda jsem čekal na opravu auta. Namontoval jsem nosiče na kola a vydali se na Křemešník. Jen jsme ujeli 2 km začalo pršet. Schovali jsme se do seníku. Když přestalo podívali jsme se na koně v Proseči a pak na chatu. Zde jsem zjistil, že mám prasklé benzinové potrubí.Omotal jsem to izolačkou, ale bylo to k ničemu.
Pelhřimov 22.4. So Kolem Sedlice
Naložil jsem kola a vyjeli jsme podél Sedlické přehrady. Odpoledne jsme jeli na novou chatu, kde Evička slavila dozvuk své svatby.
Pelhřimov 23.4. Ne Kolem Lidmaň


Opět se naložila kola a od Lidmani jsme udělali oblouk Černovice, Rytov a zpátky. Počasí bylo hezké ale vál silný vítr. K autu jsme se vrátili kolem třetí hodiny.Pak jsme si zahráli fotbal před barákem. Hrozně štípali mouchy.
Pelhřimov 24.4. Po Pomlázka
Obešli jsme příbuzný a pak jeli na starou chat, kde jsme si upekli salámu. Přijel Urban na kole. Opět z auta tekl benzin a udělala se mi díra ve výfuku.
Pelhřimov 30.4. Ne Čarodějnice Rynárec
Odpoledne na starou chatu, ale štípali muńky, takže jsme to brzy zabalili. U Stráže nebylo nic zajímavého, kromě nějakého otužilce, který se zde koupal. Dojeli jsme si domů pro lampiony a vyrazili do Rynárce. S Ježkovými jsem zaparkoval auto a vydali se na pohádkovou cestu. Nejlepší byl vodník s rumem, Křemílek s Vochomůrkou a Mrazík. Trasa byla delší než v loni. Přišlo prý přes 2000 lidí. Počkali jsme na ohňostroj a s lampiony jsme šli pak domů. Zjistil jsem že mi nesvítí světla u auta. Bylo to vypadlým konektorem. Ježek prý pochcal nějakou bábu v roští , která tam taky konala potřebu.
Pelhřimov 13.5. So Brtnice
Stále panují pěkný dny,vzali jsme kola a vydali se na Brtnici. Zámek byl totálně zchátralý. Zašli jsme do místního muzea na kachle. Koupil jsem si mapu okolí. Dál jsme pokračovali na Rokštejn. Na zřícenině bylo dost lidí. Moc jsem se nezdrželi a pokračovali na kolech dál. Když jsme se vrátili k autu , zajeli jsme si do Jihlavské výletní restaurace na jídlo, jelikož hospoda ve vesnici byla zavřená.
Pelhřimov 14.5. Ne Choustník
Opět hezké počasí. Nechali jsme auto pod zříceninou a vyšli nahoru pěšky. Nikdo tu nebyl. Nazpátek jsem se zastavili v hospodě na mýtince v Moravči.


Kristýnka 19.5.2000 LZ
plicní obstruktivní porucha

Pelhřimov 20.5. So Sud u Veletů
Dopoledne jsme vyrazili do Košetic. Museli jsme jet s Vencou do Želiva pro jinou pípu, protože tu co vzala Blanice, nepasovala. Pil se Budvar. Počasí nebylo nic moc ale bylo teplo. Děti byly na zahradě či u počítače. Hrál se Petang a fotbal.
Kristýnka 24.5. 2000 LZ
kontrola ve Vídni

Kristýnka 29.5.2000 LZ
zvýšení sandima
Pelhřimov 3.6. So Chalupa
3.6. So 2000 Bába měla kulatiny a brácha 35. Bábě jsem vyrobil cestovní balíček a bráchovi koupil vestu. Panovala vedra. Než brácha přivezl sud hráli jsme šipky a bangmindton. Na oslavy nikdo nepřišel, tak jsme popili pár piv koukli na TV a šli spát.
4.6. Ne Po obědě se děti vycákali v bazénu a pak jsem jeli domů.


Pelhřimov 10.6. 2000 So Červená Lhota
Odpoledne vedro, ale foukal silnější vítr. Vzali jsme Markétu s Berousem na Červenou Lhotu.. Zaparkovali jsme auto kus od Lhoty a došli k ní pěšky. Podívali jsme se po parku, obešli rybník a vrátili se k autu. Nazpátek jsme se stavili v hospodě na mýtince v Moravči. Byla zavřená a tak jsme popojeli do hospody v Cerekvi.V sále byla nějaká sešlost s místním harmonikářem, takže bylo veselo. Chrochtík pořád cumlal matonky a pak nevydržel a dal si bechera. Děti nazpátek v autě zlobili.
Pelhřimov 11.6. Dny Rekordů
Velké vedro, šli jsme na Stráž, jelikož i když byly Dny Rekordů nedalo se ve městě vydržet.
Kristýnka 14.-16.6.2000 LZ
provedena biopsie, preparát odeslán do Vídně, zjištěna akutní rejekce

Kristýnka 28.6.-3.7.2000 LZ
imunopresivní terapie
Kristýnka 19.7.-21.7.2000 LZ
kontrolní plicní biopsie
Kristýnka 24.7.2000 LZ
kontrola
Pelhřimov 22.-29.7. 2000 Jenišov Lipno
Pelhřimov 14.- 27.8. Hnátnice
Kristýnka 5.9.2000 LZ
čilá, bez obtíží, nekašle, těžká obstrukce perif.dýchacích cest, rýma, kašel bez teplot
Pelhřimov 9.9. So U Ježka na zahrádce
Dopoledne jsme nakoupili proviant a dojeli jsme na kolech k Ježourové chatě. Kuřata jsme pekla asi 4 hodiny na ohni a pak jsme je dali do grilu. Brzo došlo pivo, pro musela Jitka s Ježourovou dojet pro nové. Protože Šárka měla narozeniny večer odešla s Honzou domů. My jsme zatím absolvovaly bojovku, kterou nám připravili děti. Když se setmělo hráli jsme slepou bábu, zpívaly u ohně nebo točili hořící klacky. V deset jsme jeli domů.


Pelhřimov 10.9.2000 Ne

Odpoledne bylo pěkně, proto jsme vyrazili na Želivskou pouť. Lidí zde moc nebylo. Podívali jsme se na výstavu historických vozidel, děti se projely na autech a jelo se domů.

Kristýnka 19.9.2000 LZ
ambulantní kontrola
Kristýnka 22.9. 2000 LZ
kontrola
Kristýnka 23.10. 2000 LZ
těžká obstrukce perif.dýchacích cest
Kristýnka 7. a 20.11. 2000 LZ
středně těžká potransplantační obstrukce, mírná porucha růstu
ČR 21. listopadu

Emil Zátopek, československý vytrvalec, čtyřnásobný olympijský vítěz (* 19. září 1922
ČR 21. prosince

První blok Jaderné elektrárny Temelín byl poprvé připojen do rozvodné sítě.

Pelhřimov 22.12.2000 Na Křemešníku

 


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

056556
DnesDnes4
VčeraVčera30
Tento víkendTento víkend34
Tento měsícTento měsíc588
CelkemCelkem56556