________

Rok 1995 byl zlomový, konečně jsme se v červnu dostali k většímu bytu. I když se nám 1+1 v centru líbil, přece jenom pro čtyřčlennou rodinu už byl malý. Na jaře jsem si vyhodil při tlačení přívěsu koleno z kloubu a půl roku jsem s ním měl patálii. Tento rok nám začali starosti s Kristýnkou. Dozvěděli jsme se, že je nemocná. Už v minulém roce byla nějak dýchavičná, ale nepřikládali jsme tomu velký význam. Jezdili jsme po výletech a já holku nosil na zádech.

Koncem listopadu jsme si nechali udělat ve FN Motol kardiologické vyšetření. Byla zjištěna primární plicní hypertenze se špatnou prognózou. Prozatím byl navržen koncentrátor kyslíku a objednaná katetrizace.

 

 

 

Hrálo se:

1.GANGSTA'S PARADISE - Coolio 
2 FANTASY - Mariah Carey
3 KISS FROM A ROSE - Seal

 

Hlavními událostmi tohoto roku byly: 

ČR : 15. 1. 1995 

Ve věku dvaasedmdesáti let zemřel Josef Kemr, jeden z nejosobitějších českých divadelních a filmových herců, muž značné mravní autority.

Pelhřimov : 25.3. 1995 Úraz kolena

Na své narozeniny jsem si vyhodil koleno při odpojování přívěsu od auta na staré chatě. Do května jsem se trápil na rehabilitacích a pak jsem šel na artroskopii.Následně jsem chytil zánět pohrudnice a poležel si v nemocnici. 

USA 27. 3. 1995

Při sedmašedesátém udílení Oscarů získal americký film Forrest Gump celkem 6 Oscarů

Japonsko 16. 5. 1995 

Japonská policie zadržela duchovního vůdce sekty Óm-šinri-kjó Šoko Asaharu a obvinila ho z přípravy útoku v tokijském metru 20. března.

ČR : 22. 6. 1995 

Předsedové ODS a KDS V. Klaus a I. Pilip (12. prosince 1993 vystřídal V. Bendu) podepsali integrační dohodu mezi oběma stranami, která předpokládala sloučení obou stran. Formálně byla integrace stvrzena na předvolební konferenci ODS v Brně 31. března 1996; KDS přestala existovat.

Pelhřimov: Červen

Od června jsem začal pracovat v novém bytě 3+1 po tetě, do kterého jsme se měli přestěhovat z našeho 1+1.Jelikož pod námi bydleli nervní Dederovi, kteří, jak jsem se dozvěděl strpčovali život už partajím před námi, nebyl to med. Nicméně v červnu jsem byl skoro s nohou fit i když jsem chodil po rehabilitacích a tak jsme jezdili na výlety.

Pelhřimov: 2.7.-15.7. Hnátnice u Jany Moravcové

Výlet do Adršpachu,na Šerlich, návštěva pevnosti Hanička. Podzemí jsem navštívil v tričku a kraťasech, takže jsem chytil pěknou angínu a museli jsme jet domů.

Německo 2.8. 1995 

Otec německé tenisové jedničky Steffi Grafové Peter Graf byl zatčen pro podezření z daňových podvodů. Steffi 9. září sice ještě vyhrála US Open, ale dalších turnajů se nezúčastnila.

Pelhřimov : 10.9.1995 Na Landštejně

S Rosťou jsme vyrazili na Landštejn a Slavonic.

Velká Británie 20.11.1995 

Pětadvacet let po rozchodu skupiny Beatles a 15 let po smrti její vedoucí osobnosti Johna Lennona byla v Londýně vydána jeho skladba Free As A Bird, první společná píseň této světoznámé liverpoolské skupiny.

Pelhřimov : 11.11. listopad

Přebudoval jsem nový byt a těsně před napadnutím sněhu jsme se přestěhovali na sídliště Pražská.

Kristýnka 27.11.1995

Motol s Kristýnkou

Kardiologické vyšetření, primární plicní hypertenze, navržen koncentrátor kyslíku, objednaná katetrizace, špatná prognoza


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

056558
DnesDnes6
VčeraVčera30
Tento víkendTento víkend36
Tento měsícTento měsíc590
CelkemCelkem56558