________

V pátek 20.9. jsem si sbalil nejnutnější věci a poklusem jsem to vzal na "autobusák". Jel jsem se podívat do Rakouska. Autobus staroval s pražskými kolegy z Prahy a spalo se první den v Třeboni. Proto jsem jel rovnou do Třeboně. Autobus mi zdrhnul, musel jsem si zavolat přítele na telefonu, který mě hodil do Kamenice n/L. Zde jsem se nalodil na jiný bus, který byl v J.Hradci dříve, ale musel jsem čekat na přípoj do Třeboně. Ubytování jsme měli v hotelu Bílý Koníček.  Po příjezdu jsem si hodil věci na pokoj a šel jsem s kamarádem nejdříve do hospody U Draka, námi nazvané podle číšnice u Bezzubky. Dali jsme si rychlé Svijany a jako předkrm tatarák. Vrátili jsme se do hotelu na večeři a po ní jsme šli do restaurace Regent Gold u pivovaru. Bylo plno, ale jeden stůl jsem zachvátil. S holkama, které šly se mnou, jsme si objednaly piva a když je servírka přinesla, dorazil i zbytek party. Všichni si objednali pivo a když se daly do kupy židle, vrátila se servírka, že už se končí a nenalejvá se. Na to jsem už byl zvyklý, viz jarní výlet. Ti, co přišli pozdě, se pěkně naprdli a hlasitě odcházeli. My jsem vklidu dopíjeli pivo a zachvilku přišla servírka, že nám ještě naleje. Dala se ještě jedna várka a nastal přesun do restaurace Beseda. Zde bylo taky plno, ale předvoj nám držel místo. Obsluha byla příjemná a jenom kmitala. Nicméně ostatní to brzo zabalili a šli spát. Mě se nechtělo spát, a tak jsem šel s kámoškama do restaurace Plzeňské restaurace. Z ní už vyhazovaly poslední hosty. Koupil jsem pořádně ostrý kebab, o který se holky podělily. Sice nadávaly, že je ostrý, ale sežvejkaly ho. Kolem rybníka jsme se vrátili na hotel, protože byla strašná zima a na diskotéku se nám nechtělo. Do rána jsem spal jak zabitý a ani jsem neslyšel jak od šesti dělníci stavěli na náměstí podium a třískáním do trubek vzbudili náš zájezd. Po snídani jsme naskákali do autobusu a jeli jsme do Lince. Jedna část zájezdu vystoupila na prohlídku centra a ostatní jeli do Primarku. Jel jsem taky, potřeboval jsem si koupit boxerky a ponožky. Asi tak v jednu jsme se přesunuli do Kitzbühelu. Celý den bylo nádherné počasí. Všichni naskákali na lanovku a hurá na Kitzbüheler Horn. Já jsem bloumal po městě a s kámoškou jsme zašli na pivo.

Večer jsme byli ubytovaní ve Sport hotelu v Kirchbergu. Večeře byla taková improvizovaná, protože personál na ní zapomenul. Dostali jsme špagety a nějaké kuřecí nugety s rybími prsty z mrazáku. Večer se na pokojích dopíjely zásoby pitiva. Nebyl jsem moc předzásoben, proto jsem šel už v jednu spát. Ráno bylo zase hezky. Nad hlavami nám lítaly balony. Po snídani byl v plánu Aurach- wildpark. Autobus nás vyvezl až nahoru. Je to zoologická zahrada s největšími výběhy pro zvířata v celém Tyrolsku, která leží ve výšce 1.100 m.n.m. Žije tu kolem 200 zvířat z oblasti Alp, jako jsou jeleni, kozorožci, divoká prasata a rysi, stejně jako zvířata původem z mimoevropských hor - lama a jaci. Prošli jsme vklidu Zoo a jeli jsme domů.

Já jsem vystoupil opět v Budějovicích a šel jsem na vlak. Trochu jsem nestihnul o deset minut odjezd, ale přesto jsem šel na perón, co kdyby. A taky že jo. Stál tam. Nasednul jsem a vlak se rozjel. Průvodčí jsem zaplatil lístek eurama, protože jsem měl už jen dvoutisícovku. Zpoždění mě sice pomohlo vlak stihnout, ale problém nastal v tom, že jsem nestihal vlak z Tábora do Pejru. Poslední. Musel jsem říci průvodčí, že potřebuji přestoupit v Táboře. Ta mi slíbila, že mi to zařídí. A opravdu vlak z Tábora na peroně čekal. Bouhužel ještě asi půl hodiny. Vedle mě sedící cizinci se ptali, v čem je problém. Zalhal jsem, že čekáme na vlak z Prahy. Když se vlak rozjel. moc daleko nedojel, protože byla výluka. Přestoupilo se na autobus a pak znovu na vlak. Z nádraží jsem si objednal odvoz taxíkem, protože se mi nechtělo šlapat přes město. Doma jsem si rychle přebalil věci a za hodinu mě kamarádi nakládali do auta a jeli jsme na Moravu.


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

056555
DnesDnes3
VčeraVčera30
Tento víkendTento víkend33
Tento měsícTento měsíc587
CelkemCelkem56555