________

Po práci jsem v klidu vyrazil na Prahu na koncert Rammsteinů. Dálnice kupodivu byla nějak volná, takže jsem za hoďku a něco parkoval ve Vršovicích  na domluveném stání v Ukrajinské.

Vzal jsem to pěkně zadem ke stadionu, v Tescu jsem ještě doplnil vodu a v šest jsem prošel vstupem. Měl jsem místo do kotle, ale dopředu jsem se moc nehrnul. Okolo posedávali Germáni, češtinu jsem nezachytil. Někteří kolem mě čudili, což vydrželi po celý koncert. Ještě alespoň, že to byly cigarety. Předkapelou byly dvě baby na pijano Duo Jatekok. Ty mě nezaujaly a v životě jsem o nich neslyšel. Jakmile odehrály, byla pauza. Blížilo se 3/4 na osm, tak jsme se zvednul se skopčáky ze země a čekal příchod kapely. Ani jsem se nedivil, že byla D1 volná, když se obecenstvo muselo valit od Drážďan. Koncert začíná. Rána jak z děla a jede se. Byl jsem ve 3/4 placu a neměl jsem problém se zvukem, jak se psalo na inetu. Žádná zvuková koule. Udělal jsem si pár fotek, však materiálu na inetu bude dostatek. Nechápu, že někdo pořád všechno točí a fotí a dění mu uniká. Naštěstí v mém směru moc zdvižených rukou s mobilem není a tak mám rozhled. Ažůrová obloha je zakrytá hustým černým kouřem, cítím uhelný smrad.

Na stojanech za námi jsou také ukryté pyrotechnické kraviny, takže jak vystřelí oheň na podiu, škvaříme se taky. Sem tam není vidět na podium, co se děje a projekce není. Skopčáci vedle mě řvou Deutschland, Deutschland, ale jsou v klidu. Je to jízda, kam se hrabe Ed Sheeran se svými tklivými písněmi.

Dobrá recenze je na musicserveru.cz. To bych se jen opakoval. Sice nezahráli Ameriku, ale já byl spokojen. Po více než dvou hodinách koncert končí. Žmoulám potištěný kelímek od piva a sunu se k autu. Je po desáté hodině a začíná být vidět částečné zatmění měsíce. Navigace mě vodí nějak divně Prahou, tak ji vypínám a po paměti najíždím na dálnici. U McDonalds něco zhltnu, kouknu na mobil jestli je D1 volná a jedu. Samozřejmě vyklopený Tirák zastaví celou dálnici a než se kolona rozjede, jsem před jednou doma. 


Nejnovější články do Kroniky

__________________________

059381
DnesDnes28
VčeraVčera35
Tento víkendTento víkend186
Tento měsícTento měsíc1189
CelkemCelkem59381